1

Vabariigi pidupäev "Lõvid lipule!"

Tule 24. veebruaril kell 8–15 lõbusale pidupäevale „Lõvid lipule!“ ja kohtu kolme lõviga, õpi marssima, käi ekskursioonidel Kiek in de Kökis, linnamüüritornides ja bastionikäikudes!  

Kell 8 hommikul avame kindlustustemuuseumi uksed - vaata muuseumis ringi ja mine Neitsitorni hommikusöögile (broneeri maiga.tamm@linnamuuseum.ee)! Lipuheiskaja hommikueineks on mustikakissell, patrioodi puder ja kindrali kiluvõileib. Soojenda nina ja südant Kiek in de Köki 6. korrusel avatud pop-up kohvikus vaatega Pikale Hermannile ja vanalinnale.

Kell 9 alustame mängudega! Üle muuseumi on toredad meisterdamis- ja tegevusnurgad: kolme lõviga lipu värvimine, rinnamärkide tegemine, näomaalingute nurk. Vasta lustlikele küsimustele ja kogu mängulehele lõvitempleid! Vahepeal käi läbi ka Kiek in de Köki fuajeest, kus saab pidupäeva puhul lasta teha endast fototaustaga paraadpilt!

Kella 10 alates pakume Komandandi aias paraadilkäijatele hernesuppi ning soolast ja magusat riigipirukat. Saab ka kuuma jooki - helge tuleviku teed. Tule soojenda end lõkete ümber!

Kell 14:00 marss marssima! Koostöös kaitseliiduga toimub Komandandi aias marssimise töötuba! Nostalgitsejad võivad seda kutsuda ka sõjalise tunniks, kuid seekord saab õppida põnevaid marsistiile erinevatest maadest ja aegadest.

Pidupäeva puhul pakume kindlustustemuuseumis ekskursioonide assortiid. Tutvustame torne ja käike, ning räägime seal pesitsevatest lõvidest – mõned on mõeldud kandma sambaid, teised tuulelippe, mõned on muhedamad, teised kurjemad.

Kell 9.00 Ekskursioon eesti keeles “Kuidas lõvid Tallinna kaitsesid: jalutuskäik kaitsetornides, Neitsitornis ja Kiek in de Kökis”. Kogunemine on Neitsitorni fuajees ja giidiks on Tõnu Pedaru.

Kell 10.00 Ekskursioon vene keeles Bastionikäikudesse. Kogunemine toimub Kiek in de Köki fuajees ja giidiks on Julia Kornejeva.

Kell 13.00  Ekskursioon inglise keeles Raidkivimuuseumisse “Kivistunud minevik: kivist lõvid ja teised jutud”. Kogunemine Kiek in de Köki fuajees ja giidiks on Kadi Pilt.

Kell 14.00  Ekskursioon eesti keeles “Retk lõvikoopasse ehk salapärased käigud Harjumäe all”. Kogunemine Kiek in de Köki fuajees ning giidideks on Toomas Abiline ja Risto Paju.

Pilet sisaldab ekskursioone, tegevusi ja vabakäiku terves Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis. Täispilet 7 €, sooduspilet 4.5 €, perepilet 14 €

Pidupäeva puhul on avatud ka Linnamuuseumi kaupmehemaja (Vene tänav 17).

Vaata siin vastavatud Priidu Nõmme erakogu Langebrauni keraamika näitust. Esile on tõstetud kõige uhkema riigisümboolikaga lauanõud!

Korraldaja
Tallinna Linnamuuseum
info@linnamuuseum.ee, kontakttelefon: (+372) 615 5180