1

Välinäitus “Kalamaja kadunud killud”

Välinäitus “Kalamaja kadunud killud” toob perealbumitest pildid Kalamaja tänavatele 18.06.2020-30.11.2020

Seekordne Kalamaja muuseumi välinäitus on ajarännak aastatetagusesse aguliellu. Tegemist on väärtusliku pildimaterjaliga, mida muuseumi üleskutsele reageerinud endised ja praegused kohalikud on meiega jaganud. Fotoalbumid on olnud inimeste kalleim vara, mida elu keerulistel rännakutel ikka kaasas on kantud. Fotosid täiendavad intervjuudel põhinevad tekstilõigud, andes aimu, kuidas ühes Tallinna suurimas eeslinnas elati 50, 60, 70 ja 80 aastat tagasi. Fotostendid on paigutatud nende majade juurde või lähedusse, kus need kunagi üles on võetud.

Fotostendid asuvad järgnevatel aadressitel: Köie tn 5, Tõllu 7, Valgevase 14, Soo 11, Soo 42, Uus-Kalamaja 9, Kungla 53, Kalju 7, Vana-Kalamaja 7, Noole 5, Kungla 13, Kalju 2/Soo 31, Malmi 8, Köie 1a.

Välinäituse raames saab osaleda eestikeelsetel linnaretkedel. Tuuril saab näitusel eksponeeritud fotode juurde kuulda täiendavaid värvikaid lugusid sellest, kuidas on elatud ühes Tallinna suurimas eeslinnas. Algus Kalamaja muuseumi eest (Kotzebue 16) ja kestus u 1,5 tundi. Sobib kõigile ja on tasuta! Kohtade arv on piiratud. Pane end kirja muuseumi kodulehel: https://linnamuuseum.ee/kalamaja/

Korraldaja
Kalamaja muuseum
kalamaja@linnamuuseum.ee,