Viive Noore isikunäitus "Jalutuskäik"

Eesti Lastekirjanduse Keskuses avatud illustraator Viive Noore isikunäitus „Jalutuskäik“. Näitus ootab külastajaid 31. oktoobrini 2020.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse kunstiekspert ja rahvusvaheliselt tunnustatud illustraator ning kuraator Viive Noor näitab keskuses oma kõige värskemat loomingut. Külastaja saab tutvuda piltidega, mis kaunistavad nii Eestis kui välismaal välja antud raamatute lehekülgi. Nagu näituse pealkiri ütleb, on tegemist jalutuskäiguga viimase kümnendi jooksul valminud teoste vahel, mis esindavad kunstniku eri loomejärke. Näha saab nii varasemaid akvarelle, näiteks Milvi Panga raamatule „Kus sa oled, päkapikk?“, kui ka graafikat, mis on inspiratsiooni saanud ilukirjandusest. Väljapaneku põhirõhk on aga segatehnikas töödel, mis kuuluvad illustraatori uuema stiili näidete hulka. Seda suunda iseloomustavad illustratsioonid Tiia Toometi raamatule „Mailill ja Ülane“, Itaalias ilmunud Bianca Maria Tricarico raamatule „Trummilinn“ ja Tiziana Bruno sõnadeta raamatule (silent book) „Printsess Lara“.

Noor on õppinud moekunsti Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, kust ta kaitses lõputöö graafika erialal ning käsitles lasteraamatuillustratsiooni ja kujundust. Alates ülikooliajast on Noor järjepidevalt lasteraamatuid illustreerinud ning tema töö on pälvinud tunnustust nii kodumaal kui piiri taga. Samuti on Noor väsimatult tegelenud illustratsioonikunsti edendamisega. Ta on Tallinna illustratsioonitriennaali „Pildi jõud“ ja paljude rahvusvaheliste (ränd)näituste algataja, organisaator ja kuraator.

Näitus on avatud keskuse lahtiolekuaegadel:

E–R 10–18
L 11–16
P suletud

Korraldaja
Eesti Lastekirjanduse Keskus
elk@elk.ee, kontakttelefon: 617 7231