XV TALLINNA KAMMERMUUSIKA FESTIVAL / CHAMBER MUSIC FESTIVAL

XV TALLINNA KAMMERMUUSIKA FESTIVAL 21.-30. august 2019

Festivalist on saanud traditsioon ja ta kuulub Eesti klassikalise muusika tippsündmuste hulka.
21. augustil avab juubelifestivali Muusikapäev Rootsi-Mihkli kirikus, kus esinejateks on noored muusikud EMTA-st, TMKK-st, VHK-st ja erinevatest muusikakoolidest.
22. augusti soololaulude õhtul antakse Tallinna Raekojas neljateistkümnendat korda üle Marje ja Kuldar Sink’i nimeline PLMF preemia “Noor laulja 2019” Mari-Ann ja Tunne Kelami poolt.
Maailma esiettekandele tuleb festivalil helilooja Aaro Pertmanni teos “Siuru laulud”, mis on kirjutatud sopranile, saksofonile, tšellole ja akordionile.

Üheksal festivali kontserdil on publikul võimalus nautida kõrvuti Eesti tipp-muusikute Kristel Pärtna, Irina Zahharenkova, Sigrid Kuulmanni, Atlan Karpi, Andreas Lendi, Ralf Taali ja paljude teiste, ka väliskülalisi Taanist ja Venemaalt. Festivali lõpetab 30. augustil Raekojas kammeransambel Trio Hemeis.

Meie kauni pealinna väärtmuusikafestival on loodud kaunistama ja rikastama Tallinna ning kogu Eesti kultuuripilti. Festivali on pärjatud Euroopa Festivalide Liidu EFFE kvaliteedimärgisega aastatel 2015-2018.

FESTIVALI KAVA 

21. august kell 14.00
Rootsi-Mihkli kirik
MUUSIKA HINGUS
Lasnamäe, Nõmme ja Viimsi muusikakoolid,
Vanalinna Hariduskollegiumi viiuliansambel “Võlukeeled”,  
  
Tallinna Muusikakeskkooli vokaalosakond,
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammeransamblid

Kavas väärtmuusika klassikast tänapäevani
Vaba sissepääs 

22. august kell 19.00
Raekoda
Kristel Pärtna (sopran, RO Estonia), Aule Urb (metsosopran),
Atlan Karp (bariton), Tiina Kärblane (klaver)
Kavas: Debussy, Sibelius, Grieg, Saar jt
Marje ja Kuldar Sink’i PLMF preemia “Noor laulja 2019” üleandmine pr Mari-Ann ja hr Tunne Kelami poolt 
Piletid 10/15€    

23. august kell 19.00
Hopneri Maja
Klarnetistid Madis Kari ja Toomas Vavilov,
Neeme Ots (trompet), Kirill Lissijenko (klaver)
Kavas: Mendelssohn, Shubert/Liszt, Sutermeister jt 
Piletid 7/12€    

24. august kell 19.00
Raekoda
Kadi Jürgens (metsosopran), Oliver Kuusik (tenor),
Kai Ratassepp (klaver)
Kavas: Duparc, Poulenc, Messiaen, Eespere, Viira jt
Piletid 10/15€    

26. august kell 19.00
Hopneri maja
MUSICA GRANDE
Maano Männi (viiul), Vladimir Reshetko (tšello, Venemaa/Soome),
Irina Zahharenkova (klaver, Eesti/Soome)
Kavas: Hänel/Halvorsen, Mendelssohn, Ravel
Piletid 7/12€

 27. august kell 19.00
Hopneri Maja
Gitta-Maria Sjöberg (sopran, Taani),
Tobias van der Pals (tšello, Rootsi/Taani),
Polina Fradkina (klaver, Venemaa)
Kavas: K. Borg, M. Borg, Pals, Finkelshtein jt
Piletid 7/12€  

28. august kell 19.00
Raekoda
VIINI KLASSIKUD
Ralf Taal (klaver)
Kavas Mozart ja Beethoven
Piletid 10/15€

29. august kell 19.00
Raekoda
CARPE DIEM
Pille Lill (sopran), Eve Neumann (saksofon), Jaak Lutsoja (akordion),
viiuldajad Maano Männi ja Kristina KriitJohanna Vahermägi (vioola),
tšellistid Andreas Lend ja Vladimir Reshetko (Venemaa/Soome)
Kavas: Pertmann “Siuru laulud” (maailma esiettekanne),
Schubert Keelpillikvintett

Piletid 10/15€

30. august kell 19.00
Raekoda
TRIO HEMEIS
Sigrid Kuulmann (viiul), Andreas Lend (tšello),
Ralf Taal (klaver)
Kavas: Rahmaninov jt
Piletid 10/15€