Tagasi nimekirja juurde

EKA tudengite valgusinstallatsioonid Eesti Vabaõhumuuseumis

Kogu perele
-
Eesti Vabaõhumuuseum
Korraldaja
Eesti Vabaõhumuuseum
Eesti Vabaõhumuuseumis avatakse reedel, 30.01, kell 19 Eesti Kunstiakadeemia tudengite valgusinstallatsioonide näitus „Valguse lood pimeduses. Kui pärimus

Eesti Vabaõhumuuseumis avatakse reedel, 30.01, kell 19 Eesti Kunstiakadeemia tudengite valgusinstallatsioonide näitus „Valguse lood pimeduses. Kui pärimus süttib.“. Juhendaja Elo Liivi käe all loodud valguslahendused on inspireeritud pärimusest ja ärkavad ellu hämaruse saabudes. Valguse lugusid pimeduses saab Eesti Vabaõhumuuseumis vaadata ainult kolmel õhtul – reedest pühapäevani kuni kella 22-ni. Sissepääs vabaõhumuuseumisse on 30.01-1.02 õhtupiletiga ja kassa on avatud kuni kella 20-ni. 

Mis juhtub siis, kui pärimus kohtub valgusega? Kui lood, mis on liikunud põlvest põlve, saavad uue kuju pimeduses? Valgus, vari ja vaikus loovad Eesti Vabaõhumuuseumis koos ruumi, kus saab aeglustuda, vaadata ja tajuda. Kõige maagilisem kogemus ootab ees pimeduse saabudes.

Osalevad tudengid: Lume Tuum, Anastasia Nikiforova, Aivi Kukk, Triin Taberland, Hendra Raud, Kulla Kroon, Karl Markus Gauk, Helery Riidak, Auguste Radzeviciute, Nikita Oleinik, Eliis Kurvits ja Rasmus Puksmann.

Sündmust toetab Eesti Kultuurkapital.

•             Soovitame tulla hämaruse süvenedes pärast kella 17 kuni kella 20-ni. Installatsioonid lülituvad sisse kell 17.

•             Kassa on avatud kuni kella 20-ni. Sissepääs õhtupiletiga: üksikpilet 7 eurot, perepilet 15 eurot (kuni 2 täiskasvanut ja nende kuni 19-aastased lapsed), kuni 8-aastased lapsed tasuta.

•             Kassast saab õhtusele jalutuskäigule kaasa osta kuuma kohvi ja küpsetisi. 

•             Muuseumi territoorium on avatud kuni kella 22-ni.

Korraldaja
Eesti Vabaõhumuuseum

59.4340399, 24.6426304